Silikonowe czy plastikowe – jakie etui na telefon wybrać?

Telefony, a właściwie w głównej mierze smartfony, potrzebują odpowiedniej oprawy. Aby nie niszczyły się z czasem czy nie uszkodziły w razie upadku, niezbędne jest kupienie i używanie przeznaczonego dla danego modelu telefonu etui. Najpopularniejsze obecnie na rynku są etui silikonowe i plastikowe. W tym wpisie pokażemy zalety i wady każdego z tych rozwiązań. Podpowiemy też, jakie etui na telefon wybrać.

Zalety i wady etui silikonowego

Pozytywną cechą etui silikonowego jest dobre dopasowanie do telefonu. Dzięki temu, że takie etui zwykle jest dość cienkie, smartfon optycznie się nie powiększa. Na silikonie można również nadrukować liczne wzory w różnych kolorach, więc użytkownik ma szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o personalizację nakładki. Kolejną zaletą jest stosunkowo niska cena, przynajmniej w porównaniu do modelu z plastiku, który zazwyczaj bywa droższy.

Jednak case z silikonu to rozwiązanie tańsze i cieńsze, a więc nieco mniej efektywne. Ponadto pod wpływem użytkowania, a zwłaszcza promieni UV, silikonowa nakładka zwyczajnie żółknie, czyli z czasem zmienia swój wygląd na mniej korzystny.

 

Zalety i wady etui plastikowego

Tym, co charakteryzuje plastikowe nakładki, jest z pewnością większa ochrona smartfonu. Plastik jest cięższy, mocniejszy i lepiej chroni telefon. W trakcie zwykłego użytkowania najczęściej nie niszczy się, nie zmienia wyglądu jak silikon, a także gwarantuje większe bezpieczeństwo podczas upadku sprzętu z wysokości. Chociaż plastik plastikowi nierówny, to warto wyłożyć nieco więcej pieniędzy na model z materiału bardziej trwałego. Tak samo jak w przypadku etui silikonowych, istnieje duże zróżnicowanie wzorów i kolorów. Można zatem wybierać sobie case’a wedle własnego gustu i swoich upodobań.

Plastikowa nakładka na telefon ma jednak kilka wad. Plastik waży więcej niż silikon, wiec etui jest cięższe. Co więcej, zdarza się, że mocno powiększa telefon, co nie jest dobre, gdy nie chcemy nosić w kieszeni czy torebce telefonu większego i cięższego niż oryginalnie zakupiony. Ponieważ plastik jest mniej odporny na zarysowania, etui z niego wykonane wymaga większej uważności i staranności przy użytkowaniu niż case z silikonu.

 

Co zatem wybrać?

Wybór nakładki nie należy zatem do najłatwiejszych. Ceny etui silikonowych i plastikowych właściwie niewiele się od siebie różnią, chociaż to raczej silikon bywa tańszy od plastiku. W obu przypadkach personalizacja w postaci różnych wzorów i kolorów jest możliwa.

Wybierając nakładkę, najlepiej skoncentrować się na tym, po co nam ona i co robimy z telefonem na co dzień. W codziennej pracy lepiej sprawdzi się plastik. Młodzieży szkolnej spodoba się raczej silikon. Ile więc różnych sytuacji, tyle rozwiązań. Alternatywę może stanowić etui hybrydowe, łączące w sobie i plastik, i silikon. Może to jest odpowiednia metoda? Wybór tutaj należy do użytkownika.

Komentarze (0)