Ochrona ekranu telefonu – szkło 2.5D, 5D i folia hydrożelowa

Nowoczesne smartfony to urządzenia, które służą nam nie tylko do dzwonienia czy wysyłania esemesów. Dzięki nim możemy mieć cały czas dostęp do Internetu, poczty i wszystkich mediów społecznościowych. To właściwie małe komputery, które służą nam na każdym kroku, w tym choćby wtedy, gdy szukamy właściwej drogi w nieznanym miejscu.

Jednak te urządzenia warto dobrze chronić, ponieważ w łatwy sposób mogą się uszkodzić podczas upadku czy uderzenia. Szczególnie wrażliwym elementem jest dotykowy ekran, który może się zarysować albo popękać i wtedy nie będzie spełniał swojej funkcji. Dlatego warto dowiedzieć się o dostępnych metodach jego ochrony, wśród których możemy wybrać na przykład szkło 2.5D, szkło 5D albo folię hydrożelową.

Szkło 2.5D oraz 5D do ochrony ekranu smartfona

Szkło hartowane jest często wykorzystywane jako ochrona ekranu telefonu komórkowego. Jest ono bardzo cienkie i zupełnie przezroczyste, dlatego nie przeszkadza podczas korzystania ze smartfona. Takie szkło podczas upadku telefonu bardzo dobrze chroni ekran przed rozbiciem czy innymi uszkodzeniami, ponieważ nawet gdy samo popęka, to dalej trzyma się powierzchni wyświetlacza.

Różne rodzaje szkła hartowanego przeznaczone są do konkretnych rodzajów telefonów. Szkło 2.5D powstało z myślą o użytkownikach płaskich wyświetlaczy, ale z lekko zagiętymi rogami. Dzięki odpowiedniemu kształtowi szkło 2.5D dokładniej pokrywa powierzchnię ekranu niż zwykłe szkło 2D, co zapewnia nie tylko lepsze zabezpieczenie podczas upadku czy uderzenia, ale także większą estetykę po nałożeniu na telefon.

5D to również szkło hartowane, które jest odpowiednio zaokrąglone w taki sposób, by dokładnie pokryć całość wyświetlacza, a dodatkowo przykleja się je na całej powierzchni, a nie tylko na rantach. Dzięki temu szkło 5D zapewnia najlepsze dopasowanie do kształtu ekranu i nie odkleja się samoczynnie na przykład podczas wkładania telefonu do etui.

Folia hydrożelowa

Aby zabezpieczyć ekran naszego smartfona przed uszkodzeniami, możemy zamiast szkła hartowanego użyć folii hydrożelowej. To nowoczesny materiał znakomicie dostosowujący się do kształtu każdego wyświetlacza, a dzięki specjalnej substancji, jaką jest hydrożel, również bardzo wytrzymały. Ekran pokryty taką folią nawet podczas upadku telefonu czy uderzenia jest bardzo dobrze chroniony przed pęknięciami i zarysowaniami. Dodatkowo folia hydrożelowa jest cieńsza niż standardowe szkło hartowane, a więc praktycznie niewidoczna i niewyczuwalna. Nałożenie jej na ekran w żaden sposób nie zmienia barw wyświetlacza ani nie zmniejsza jego czułości na dotyk. Nie powoduje również pojawiania się smug ani pozostawiania odcisków palców, dzięki czemu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla ochrony naszego smartfona.

Komentarze (0)