Czym są tzw. bumpery?

Jeśli kupujemy nowy telefon komórkowy, to prawie natychmiast szukamy do niego odpowiedniego pokrowca, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i nie dopuścić do pojawienia się zadrapań lub innych ubytków na powierzchni obudowy oraz ekranu.

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bardzo wiele różnego rodzaju etui na komórkę, dlatego warto przed zakupem dowiedzieć się o nich więcej, aby nie kierować się jedynie wyglądem, ale znaleźć wśród nich takie, które będzie dla nas najbardziej funkcjonalne. Jednym z rodzajów osłon na telefon, któremu warto bliżej się przyjrzeć, jest tak zwany bumper. Czym wyróżnia się ten rodzaj etui i dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

Etui typu bumper

Bumper to specjalny rodzaj minimalistycznego etui, które składa się jedynie z ramki ochraniającej brzegi naszego smartfona. Tego rodzaju ramki najczęściej wykonuje się z tworzyw sztucznych (poliwęglanów) albo aluminium, dzięki czemu są lekkie, a jednocześnie bardzo trwałe. Wbrew pozorom bumper to bardzo dobre zabezpieczenie, bo stanowi wzmocnienie naszego telefonu i w razie upadku ochroni każdy z jego boków. Warto jednak wybierać bumpery wysokiej jakości i dobrze wykonane, bo tylko takie będą miały wszystkie niezbędne wypustki oraz wycięcia, które pozwolą nam na wygodną obsługę każdego z przycisków znajdujących się na brzegach naszego telefonu.

Czy warto kupić bumpera?

Zakup bumpera to bardzo dobre rozwiązanie, gdy chcemy ochronić nasz smartfon, a jednocześnie w jak największym stopniu zachować jego oryginalny kształt i design. Standardowe etui na telefon może być dość grube i dodatkowo zwiększać jego gabaryty, co powoduje, że smartfon staje się nieporęczny. Takiego problemu nie mamy, gdy wybierzemy bumper, ponieważ jest on bardzo lekki, cienki i w dodatku wygląda niezwykle stylowo.

Jeśli jednak sam bumper dopasowany do bocznych krawędzi smartfona wydaje się dla nas zbyt małą ochroną, to można do niego dokupić szkło hartowane na ekran, które dodatkowo zabezpieczy go przed uszkodzeniem. Poza tym niektóre bumpery dostępne są również z tylną ścianką wykonaną z tworzywa sztucznego, co razem z szybą na ekran pozwala na kompleksową ochronę każdego elementu naszego smartfona podczas jakiegokolwiek upadku. Jednak podczas zakupu warto zwrócić uwagę, czy w etui znajdują się odpowiednie perforacje przy lampie błyskowej i głośniku, abyśmy nie mieli problemów podczas rozmów telefonicznych czy robienia zdjęć.

Komentarze (0)